GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 14608142
nr 1460 8142
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Matservisdelar, 33 delar, "bägare"
Kondition: slitage, skador
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
500 kr
måndag 11 april 2022
kl 20:56:19
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge